جستجو در بیانات رهبری
True
وضعیت آب و هوا
 

گرمای زمستانی در انتظار خطه ترشیز خواهد بود
 

 با حضور مدیر و جمعی ازمسوولین منطقه 4 عملیات انتقال گاز نشست فرمانداران منطقه ترشیز برگزار شد به گـزارش روابط عمومی منطقه 4 عملیات انتقال گاز کشور ، در این نشست که با حضور ناصر علوی شهری مدیر منطقه 4 عملیات گاز و فرمانداران شهرستان های کاشمر خلیل آباد و بردسکن در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد ، آخرین وضعیت اجرای پروژه خط انتقال گاز  16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر بررسی شد.
مدیر منطقه 4 با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص رفع دغدغه های ایجاد شده در زمینه انتقال پایدار گاز گفت : خط لوله انتقال گاز 16 اینچ از تربت حیدریه به کاشمر از پروژه های مهمی بود که با پیگیری های همه مسئولین منطقه و تلاش مجموعه شرکت گاز اجرایی شد تا یکی از دغدغه های اصلی مردم شریف  و مسئولین منطقه ترشیز بویژه کاشمر رفع گردد.
وی افـزود : این پروژه که به عنـوان پشتیبـان خط اولـیه ایجاد شده است در پنج بخش عملیاتی به طول 77 هزار و 600 متر از تربت حیدریه به کاشمر در حال اجرا است که با تکمیل آن گاز مشترکین شهرستان های کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن تامین شده و مشکل انتقال گاز در زمستان حل خواهد شد.
علوی شهری افزایش ظرفیت انتقال گاز به شهرستان های کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره منـد و کمک و پشتیبانی خط انتقال موجود را از اهداف و مزایای اجرای این طرح بیان کرد و اظهار داشت: این پـروژه در حـال حاضر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی با سرعت درحال اجراست که با تکمیل و بهره برداری آن پایـداری انتقال گاز به شهـرسـتان هـای کاشمر و بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره مند را در پی خواهد داشت.
مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز افزود: امیدواریم قبل از زمستان امسال شاهد بهره برداری و تکمیل این پروژه باشیم. 
وی همچنیـن با اشاره به فرارسیـدن فصل زمسـتان و کاهـش دمای هـوا برلـزوم مدیـریت مصرف و جلوگیری از مصرف بی رویه گاز تاکید نمود.


بیش از 70 درصد روستاهای ترشیز گازرسانی شده است
 در ادامه این نشـست نبـی پور فرمـاندار شهرسـتان کاشمر اظهارداشت : در فصل زمستان و با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف گاز ، افت فشار و قطعی گاز یکی از مهمترین دغدغه های مردم کاشمر و شهرستان های خلیل اباد وبردسکن است و اجرای پروژه کمکی انتقال گاز از تربت حیدریه به کاشمر از اولویت های مسئولین شهرستان منطقه بودکه با پیگیری های جدی همه مسئولین این مهم محقق واجرایی گردید. 
وی با بیان اینکه در جلسات متعدد با مدیران استانی این موضوع پیگیری شده است و به عنوانی یکی از پروژه های اولویت دار و مهم برای مسئولین استانی این پروژه از سال گذشته کلید خورد و پیشرفت پروژه رضایت بخش است. 
فرماندار کاشمر درادامه تصریح نمود در بحث گازرسانی به روستاها اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است و گازرسانی به منطقه سردسیر و کوهستانی کوهسرخ که از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بود با تلاش و پیگیری های مسئولین و حمایت های دولت محقق گردید. 
نبی پور با بیان اینکه ضریب بهره مندی شهرستان از نعمت گاز 72 درصد و در شهر کاشمر و روستاهای بخش مرکزی 99 درصد می باشد افزود در بخش کوهسرخ مرکز بخش شهر ریوش و 4 روستای علی آباد ، بختیار ، مکی و تولا از نعـمت گاز برخوردار و پروژه گازرسانی به دیگر روستاهای سطح بخش در دو فاز درحال اجـرا می باشد. .
در ادامه این نشـست فرمـانداران شهـرسـتان های خلیل آباد و بردسکن گزارشی از مشکلات ناشی از قطـع گاز در سال های گذشته مطرح نمودند و تسریع در روند اجرای این پروژه را خواستار شدند. 
گفتـنـی اسـت گاز شهرستان های کاشمر خلیل آباد و بردسکن از خط 12 اینچ از تربـت حیدریه تامین می گردد که در سالیان اخیر به دلیل افزایش جمعیت و کاهش افت فشار در فصل زمستان با قطعی گاز مشترکین مواجه بوده است. 
کاشمر در 228 کیلومتری مشهد قرار دارد. 

 

 

 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما