جستجو در بیانات رهبری
True
وضعیت آب و هوا
 

تاکید مدیر منطقه 4 انتقال گاز بر رعایت حریم ایمنی خطوط لوله گاز

 مدیرمنطقه چهار عملیات انتقال گاز، با بیان اینکه حریم ایمنی و قانونی خط لوله گاز فشار قوی 250 متر از هر طرف است، گفت: آسایش ساکنین و سلامت تاسیسات مجاور خطوط لوله انتقال گاز، تنها با حفظ فاصله مجاز از محدوده خطر ناشی از انفجار و نشتی گاز احتمالی، ممکن است.
به گزارش روابط عمومی منطقه 4 عملیات انتقال گاز، ناصرعلوی شهری در حاشیه نشست فصلی شوراهای روستایی بخش مرکزی کلان شهر مشهد تصریح کرد: تهدید آتی خطوط لوله های گاز بواسطه گسترش محدوده روستاها و شهرها در حریم خطوط لوله بوده و بایستی برای هر گونه ساخت و ساز و یا هرگونه عملیات اجرایی در حریم لوله های گاز از مناطق عملیاتی انتقال گاز استعلام شده، از احداث هر گونه ابنیه جلوگیری بعمل آید، شرکت انتقال گاز مجاز است طبق قانون با حضور نماینده نیروی انتظامی به تخریب آن بپردازد.
مدیرمنطقه چهارعملیات انتقال گاز، اظهار داشت: در سال گذشته با تلاش واحد کنترل حریم و پشتیبانی واحدهای ستادی توانستیم با افزایش نیروها و گشت کنترل حریم، در ابلاغ اخطار به متجاوزین حریم و جلوگیری از فعالیت آنها همچنین ارتقاءکیفی اطلاع به مجاورین خطوط و تاسیسات منطقه بوسیله توزیع بروشور ، کتابچه آموزشی و اقلام تبلیغاتی از طریق ارتباط مستقیم و یا تماس با فرمانداریها، بخشداریها و دهیاریها و شوراهای روستایی ضمن تعامل و هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی و هماهنگی با واحدهای عملیاتی و حقوقی، حضور در جلسات درون و برون سازمانی موجبات کاهش ، پیشگیری و جلوگیری از ساخت و ساز در حریم خطوط لوله را فراهم آوریم. .
وی ادامه داد: هر گونه فعالیت کشاورزی با ایجاد فضای سبز باغبانی، پرورش دام و طیور و آبزیان...در حریم اختصاصی خطوط لوله انتقال گاز و تخلیه نخاله های ساختمانی و زباله های صنعتی در حریم خطوط انتقال گاز طبق قانون ممنوع است.
علوی شهری با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات صورت گرفته در جهت حفظ جان هم میهنان و کارکنان پر تلاش انتقال گاز است، گفت: اگر برای تفریح به خارج از شهر می روید نباید در نزدیکی خطوط لوله فشار قوی گاز ( با علامت مشخصه تاج خط ومارکر شناسایی کیلومتراژ خط لوله گاز) و ایستگاه شیر گاز که در مسیر خطوط قرار دارد توقف کنیدوتاکید میکنیم که  سلامت مردم را اولین اولویت خود جهت اعمال سیاستهای کنترل حریم و نظارت بر اجرای مقررات آن می دانیم.

 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما